Answer :

Answer:

Density = 10,490 g/m³

Step-by-step explanation:

Density = mass ÷ volume

here mass = 73,430 g

       volume = 7 m³

density = 73,430 ÷ 7

             = 10490 g/m³

Density = 10,490 g/m³

Other Questions