Answer :

rr08152006

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

I tried to make it as simple as possible.

PLEASE MARK BRAINLIEST!

Answer:

$12 for 3 pints = $12 ÷ 3 pints

What does 12 ÷ 3 = ?

                  12 ÷ 3 = 4

So each pint is $4. The price per pint is $4.

I hope this helps!

Other Questions