Answer :
Answer:
A $0.20
Step-by-step explanation:
The unit price is $0.20 because if 5 pencils is $1.00, you can divide the total price by the number of pencils to find the price of one pencil. 1/0.20 = 5
Answer:
A $0.20
Step-by-step explanation:
The unit price is $0.20 because if 5 pencils is $1.00, you can divide the total price by the number of pencils to find the price of one pencil. 1/0.20 = 5