Answer :
Answer:
This is not a direct variation
Step-by-step explanation:
if 12 dollars for 6 bagels is true then each bagel is $2
if 9 dollars for 24 bagels then each bagel is $0.38
Answer:
This is not a direct variation
Step-by-step explanation:
if 12 dollars for 6 bagels is true then each bagel is $2
if 9 dollars for 24 bagels then each bagel is $0.38