Answer :
it will cost $30.00
Step-by-step explanation:
a dozen= 12
2 dozen= 24
2.50 ×12= 30
Answer: 30
2.50x12 since its 2.50 for two which means you only multiple by a dozen
it will cost $30.00
Step-by-step explanation:
a dozen= 12
2 dozen= 24
2.50 ×12= 30
Answer: 30
2.50x12 since its 2.50 for two which means you only multiple by a dozen