noeliauribe5 noeliauribe5 Today at 12:49 PM Mathematics Answered A shopper paid $2.52 for 4.5 pounds of potatoes $7.75 for 2.5 pounds of broccoli and $2.45 for 2.5 pounds of pears. What is the unit price of each item she bought