Answer :

Answer:

$.23 per ounce

Step-by-step explanation:

Take the dollars and divide by the ounces

$2.76/12 ounces

$.23 per ounce

johnstonj59

Answer:

The unit price is 23 cents

Step-by-step explanation:

2.76÷12=0.23

Other Questions