Answer :
Answer:
$.23 per ounce
Step-by-step explanation:
Take the dollars and divide by the ounces
$2.76/12 ounces
$.23 per ounce
Answer:
The unit price is 23 cents
Step-by-step explanation:
2.76÷12=0.23
Answer:
$.23 per ounce
Step-by-step explanation:
Take the dollars and divide by the ounces
$2.76/12 ounces
$.23 per ounce
Answer:
The unit price is 23 cents
Step-by-step explanation:
2.76÷12=0.23