noraagday
Answered

A package of 4 pairs of insulated gloves costs $28.76. What is the unit price of the pairs of gloves?
The unit price is $per pair of gloves.

Answer :

Ronniegrass

Answer: $7.19

Step-by-step explanation:

28.76/4=7.19

Other Questions