monikaplace
monikaplace
Today at 2:08 PM
Mathematics
Answered
Please help me with 1 :) and explain
Answer :
Аноним
Аноним
Today at 2:13 PM
I think the answer is three because if six less than n is -4 so you would count up six and land on three
Answer Link
SkyeAwesomest
SkyeAwesomest
Today at 2:13 PM
Basically the equation is n - 6 < -4. To solve this problem you would need to add 6 to both sides.
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 29+ )
Other Questions
There are 12 parts in all 12x - 3 12x = 3 12x 12 12 Division Property of Equality x = or 0.25 Simplify. Step 3 Determine the amount Jeremy saves each day. Since
[tex] \huge \mathfrak \red{QuEsTiOn}[/tex]What is Euclid's Division Lemma? What is Thales Theorem? Prove it by explaining. ⚠️SPAM NOT ALLOWED⚠️OR ELSE YOU'LL BE
What food led to a decrease in eruopean famine during the Columbian exchange
Ahmad's art class is 7 hours long. How long is his class in minutes?
How old was Justin Bieber in the year 2001 and picture of him please . Thanks.
visheshan khojkar likho-har tisare din nakhun bad jate hai
Solve: Find the value of the following expression for the gi
"जायसी के प्रेम तत्व का चित्रण भारतीय जीवन भर्मिक अंग हैं।" व्याख्या कीजिए|
sport and literature G.k question
Which procedure repeats many times as long as a set of condition is fulfilled
The third day Jim plans to snow board. The boards rent for $8.95 an hour, and the boots rent for another $2.00 an hour. Lessons are $33.80 an hour. And he needs
25. SKETCHING Draw three noncollinear points J, K, and L. Sketch JK and add a point Mon JK. Then sketch MÍ.
How is the amount of energy released by an earthquake related to its magnitude
HELP PLEASE!! Billi opens a certificate of deposit to see how much money he can earn in a year. After one year, he notices that the account has more money in it
A landscaping business is purchasing plants from a nursery to finish a project. It will cost $14 each to buy each tree and $5 each to buy each bush. The landsca
Metric conversions please help.
The third day Jim plans to snow board. The boards rent for $8.25 an hour, and the boots rent for another $2.00 an hour. Lessons are $33.80 an hour. And he needs
if 100.0 mL of liquid weighs 81.23g what is the density of the liquid
Name a pair of supplementary angles? Give another name for angle PWT?
Henry runs a total of 10 miles at 5 track practices. If he continues at the same rate, how many miles will Henry run at the next 8 track practices?