bushycaleb08 bushycaleb08 Today at 12:36 AM Mathematics Answered 3. A package of 23 medicated cough drops costs $3.00. What is the unit cost (unit rate)? O $0.11 per cough drop O $1.30 per cough drop O $0.13 per cough drop O $13.00 per cough drop