lorannie bought 6 pounds of oranges for $4.20. which equation could be used for the total cost, c, in dollars , of any number of pounds, p of oranges at the same price per pound?

lorannie bought 6 pounds of oranges for $4.20. which equation could be used for the total cost, c, in dollars , of any number of pounds, p of oranges at the sam class=

Answer :

aknightblue

Answer:

c= 0.7p

Step-by-step explanation:

Other Questions