Answered

Haley buys 8 apples for $3 and 3 bananas for $1 what us the ratio of the number of pueces of fruit she buys to the total dollars she spends

Answer :

Answer:

11:4

Step-by-step explanation:

11 is the total number of pieces of fruits she buys and 4 is the total dollers she spends.

Hope this helps:)

Other Questions