Rylie paid $12 for two cans of racquetballs as shown in the tape diagram, where the green bars represent the amount she spent, and the blue bars represent the number of cans she bought. She needs to purchase three cans of racquetballs. How much will she pay?

Answer :

The answer Is 18 dollars

Answer:

18$

Step-by-step explanation:

If Rylie paid 12$ for two cans, then divide twelve by two then you'll get 6$ so 6$ is one can so multiply six by three and you will get 18$ for three cans.

sorry if I'm wrong I'm trying to help.

Other Questions