Answer :

Answer:

The dude is right it is 14.76

Step-by-step explanation:

a. the unit price is $1.23
b. he didnt multiply 7 times the dozen. which will be 84. then he had to divide 103.82 by 84 and get the unit price. and the unit price will be 1.23.

Other Questions