oweng2200
oweng2200
Today at 8:29 PM
Mathematics
Answered
what is a equivalant expression of 9(3+8x)
Answer :
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o
Today at 8:34 PM
Answer:
27+72x
Step-by-step explanation:
9(3+8x)
Distribute
9*3 + 9*8x
27+72x
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 72+ )
Other Questions
You are to keep your eyes in the target as you kick or punch. A. True B. False
A connects devices on a network so all the devices can access network components.
A corporation earned its profit of 2.5x10^4 for 1x10^3 days in a row. What was the corporation's total profit during this time?
Hey, Good Night All of you !!!
A corporation earned its profit of 2.5x10^4 for 1x10^3 days in a row. What was the corporation's total profit during this time?
The federal government creates the federal budget each year
write a short note on mangnifier
how can we say that chairman du pont is a responsible and caring human being
A dolphin lives in water. whereas a monkey lives on land. yet they are similar to each other in at least one respect. what is it ?
The group velocity of the de broglie wave packet associated with a particle moving velocity v is
5. Simplify: 2x^2(-3x^2)^3
b. Explain how population distribution differs from population density. 2mks Your answer
the ratio of blue paint to yellow paint in a green mixtuer is 2:3. if you use 16 ounces of blue paint, haw many ounces of yellow paint do you need?
Assuming that the data for all employees follows the same pattern, which kind of relationship is there between years of higher education and current salary? A-
Which is transported in the xylem of a plant?
How many silicon atoms are in a typical computer microchip (0.001 g of silicon)?
• Our math teacher taught us how to find a square • The plant's is deep under the ground. a. shape b. root c. triangle d. flower • I did not know Harry was from
What makes a charged object attract an uncharged object? A. The charge in both objects move around. B. The charged object is positively charged. C The charges m
Please help I do not understand
Mofor had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost? Two-step equations