Kenma385
Kenma385
Today at 8:01 PM
Mathematics
Answered
I need help ASAP please
Answer :
mike4735
mike4735
Today at 8:06 PM
I’m preety sure it’s gonna be the second one correct me if I’m wrong
Answer Link
karlabb8080
karlabb8080
Today at 8:07 PM
answer is B also hello kenma
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 95+ )
Other Questions
which lawmaker has been fined at least $48,000 since may for not wearing a mask on the floor of the house of representatives?
What would you call 2-1-1 for.
the is a synergist of the latissimus dorsi; it extends, medially rotates, and adducts the humerus.
An advertisement designed to get mothers to buy a certain type of cereal should a. use bright colors and cartoon characters. b. feature teenagers playing video
Oxygen is carried around the body by the red blood cells. Group of answer choices True False
सामाजिक आंदोलनों के सिद्धांतों को समझाइए
पशुओं के समूह को क्या कहते हैं
Solve the inequality: { -2x - 14 \leq 86$}$
a substance has a life of 30 minutes. what fraction of the atoms will not have decayed after 1 hour?
A triangle cannot have more than one right angle true false
Why do you think the Mayans left their homes? Write a diary entry from the perspective of a Maya child, man, woman, or ruler. Explain why you left your home, wh
Has anyone read the Hiding Place?
Blood is filtered by which pair of organs?
The slope of a line is -1/5, and the y-intercept is 5. What is the equation of the line written in general form? x - 5y - 25 = 0 x - 5y - 5 = 0 x + 5y - 25 = 0
how do I solve six figure?
Many teenagers rely on text messaging, rather than talking on the phone, to communicate with friends. Strong: Claim Weak: Not a Claim
Question 6 of 20 Which of the following three skills and attitudes best promote positive wellness and self-esteem? O A. drinking alcohol to relax O B. setting r
Cancer stem cells are sometimes able to resist chemotherapy and radiation. true or false.
Use the diagram to find the angle measures of triangle. Recall that the sum of the angle measures of a triangle 180
A grocery store buys peaches from a local farmer for $1.50 per pound. To make a profit, the store sells the peaches to customers for $2.00 per pound.