Answer :

Answer:

one sunflower cost #2.25 I have done my best

Step-by-step explanation:

$18÷8 then u get your answer

Answer:

Cost of one flower is 2.25$

Step-by-step explanation:

8 flowers for : 18$

1 flower for : 18/8$

18/8$ = 2.25$

Hope that made sense

Other Questions