Answered

At the produce store you can buy 4 bags of bananas for $29.88. How much would it cost if u were to buy 6 bags?

Answer :

Answer:

44.82

Step-by-step explanation:

29.88 divided by 4 is 7.47 times 6 is 44.82

Answer:

44.82$

Step-by-step explanation:

4:29.88

6:x

4x=179.28

x=44.82$

Other Questions