Answered

Sandra pays $11 for 2.75 pounds of cheese. What is the cost per pound?
$0.40
x
$0.44
$4.00
$4.40
Hi

Answer :

Answer:

$4.00

Explanation:

The cost per pound is $4.00, $11 divided by 2.75 is 4.

Answer:

Th cost per pound is $4.00.

Explanation:

11/2.75= 4

Other Questions