Answer :
Answer:
$6
Step-by-step explanation:
The total cost for 120 mugs is 720. To find the unit price you must do the division problem: 720/120=6
Answer:
$6
Step-by-step explanation:
The total cost for 120 mugs is 720. To find the unit price you must do the division problem: 720/120=6