Answered

joseph is shopping for school supplies he can buy a box of 24 pens for $4.32 or a box of 36 pens for $5.76. which is a better buy

Answer :

I would say it’s better to buy the 36 box pens. 24\4.32=5.6 on the other hand the box of 36 is 36/5.76=6.25

Other Questions