greenamiri
Answered

Katie bought 3 pounds of peaches for $5.70 last week. This week, they are $1.88 per pound. Is this week’s rate proportional to last week’s rate?

Answer :

shibamDas

Answer:

1.9

Step-by-step explanation:

Step by step answer

Answer:

1.9

Step-by-step explanation:

Other Questions