Clare is in charge of getting snacks for a road trip with her friends and her dog. She has
$35 to go to the store to get some supplies. The snacks for herself and her friends cost
$3.25 each, and her dog's snacks costs $9 each.

Answer :

9994677

Answer:

$15 and 50 cents

Step-by-step explanation:

3.25x2=6.50+9=15.50

Answer: $15 and 50 cents!

Step-by-step explanation:

3.25x2=6.50+9=15.5

Other Questions