Answer :
Answer:
$6.615
Step-by-step explanation:
Okay, does the value 3.5 represent the quantity of rice bought?
Let us assume this answer is yes, then we can go ahead and estimate the cost of the rice as
Total Cost =1.89*3.5
Total Cost =$6.615
Answer:
$6.615
Step-by-step explanation:
Okay, does the value 3.5 represent the quantity of rice bought?
Let us assume this answer is yes, then we can go ahead and estimate the cost of the rice as
Total Cost =1.89*3.5
Total Cost =$6.615