Answer :
Answer:
$104
Step-by-step explanation:
So, in one hour it would cost $13. Times 8, because we want to see what would be the cost for 8 hours, and 8 times 13 is 104.
Answer:
$104
Explanation:
39 divided by 3 gives you 13. This means that the surf board costs $13 per hour. To find how much it will be for 8 hours, multiply 13 by 8. This gives you 104 which is the correct answer for your question :)
$104
Explanation:
39 divided by 3 gives you 13. This means that the surf board costs $13 per hour. To find how much it will be for 8 hours, multiply 13 by 8. This gives you 104 which is the correct answer for your question :)