Answer :

Answer:

The 9 pack is cheaper.

Step-by-step explanation:

A pack of 9 for $15.66 would cost 57 cents per bulb.

A pack of 6 for $6.84 would cost 87 cents per bulb.

The 9 pack would be cheaper to buy.

Hope this helps!

Other Questions