Answer :
2.99
I got this answer by adding 13.98+3.96=17.94. I divided 17.94÷6 and got 2.99. So, if a undershirt was purchase individualy, it will cost 2.99
I got this answer by adding 13.98+3.96=17.94. I divided 17.94÷6 and got 2.99. So, if a undershirt was purchase individualy, it will cost 2.99