Answered

A grocery store sells chili peppers at $2.04 for a dozen. At this rate, what's the cost per pepper?

A. $0.17
B. $1.70
C. $0.07
D. $1.07

Answer :

shayaa
A. $0.17 per pepper
zehrazia
2.04 divided by 12 = .17

Other Questions