Answer :
The price of 1 gallon is $4.15. You figure this out by dividing 33.20 by 8.
33.20/8 = 4.15
33.20/8 = 4.15
the price of 8 gallons is $33.20
the price of 1 gallon is $33.20/8
= $4.15
the price of 1 gallon is $33.20/8
= $4.15