Answer :
I would love to help you but I'm not at home rn basically, divide the price by amount. ex: ($)price/amount(fl oz) . do it for both store and round to thousandths and the one with the less price is the best deal. so... I apparently have some time to solve this for you, so let me begin :) just to give you an idea, I'll solve the grocery one for you! 2/64 = 0.03125 = $0.0313 per Fl Oz. solve the next one with the equation and compare to see which is lower. Explaining part, stating that the one has lower price will do.