Answer :
Answer:
Price per bottle is 1.5 or $1.50
Step-by-step explanation:
To get price per unit, you just divide the amount of money spent by the items purchased. 9/6 = 1.5
Answer:
Price per bottle is 1.5 or $1.50
Step-by-step explanation:
To get price per unit, you just divide the amount of money spent by the items purchased. 9/6 = 1.5