paige360
paige360
Today at 12:04 PM
Mathematics
Answered
please answer this question
Answer :
PatDoesGaming33
PatDoesGaming33
Today at 12:09 PM
Its 2$ per pound of chicken. :) (if thats the question you wanted the answer to)
Answer Link
CalculusGuy
CalculusGuy
Today at 12:09 PM
It costed $2 /pound. Hope this helps :)
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 92+ )
Other Questions
The product of this problem
A worker pushes horizontally on a large crate with a force of 170 N, and the crate is moved 3.6 m. How much work was done
Choose the best response
The product of this problem
The product of this problem
a two digit number is such that the product of its digit is 18 when 63 is subtracted from the number the digits interchange their places find the numbers
ais and intangible asset
5. द्रोण को कैसे छला गया? उनकी मृत्यु कैसे हुई?
Discuss in your own words about the uniqueness of the Christmas party mentioned in the prose, 'The Best Christmas Present in the World.'
what is the minning of brain and what is the brain
how many batches are made with 12 cups of red paint
Please help my 10 year old nephew... there are 265 small pines. nearby are elm trees. how many pine trees and elm trees are there all together?
what imagery or discriptive words are used to describe grendels journey to herot
The drama club ordered 15 pizzas for the cast party. If the 25 members ate 2 & 1/2 pizzas out of the 15, how much pizza did each cast member eat?
identify at least six metaphors or similes in reading from the courage of turtles
which statement describes a direct effect of the sharecropping in the african american population in the post civil war? A. it improved their access ti educatio
Change this equation to standard form. Show work Y = (x + 7) ^2 - 3
Please help me I have no clue
Passing through (-6,-1) and parallel to y=-2/3x +1 Write a linear equation with the given information
How did the artist create proportion in this artwork? Please help fast asp