Aria0411
Answered

package of 18trading cards for ​$4.86Use pencil and paper. Explain how you can tell that the unit price per card is less than​ $1. What is the unit price per​ card?

Answer :

angyyy
you have to divide 4.86 by 18 and that gives you.........

Other Questions